Płytki kuchenne

#

Popraw styl swojego domu dzięki opalizującym płytkom

  • 13 stycznia 2021

Jeśli chodzi o projektowanie domów, wygląd jest wszystkim. Większość ludzi ma tendencję do uważania, że domy o bardziej okazałych projektach są bardziej atrakcyjne wizualnie. Na szczęście istnieją pewne designerskie "life hacki", które sprawią, że Twój dom będzie wydawał się bardziej ekstrawagancki niż jest w rzeczywistości. Jednym z nich jest wykorzystanie odbicia.

Odbijające światło przedmioty i powierzchnie są popularnym trendem od kilku ostatnich lat. Pozwalają one również na to, aby naturalne światło zabawnie odbijało się od nich, tworząc jaśniejszy, doniosły pokój. Ze względu na ich odbicie, mają one moc, aby pokój wyglądał na dwa razy większy.

Ten artykuł będzie w stanie dostarczyć więcej informacji na temat tego, co jest opalizująca płytka, co czyni je wyjątkowymi i jak go używać jako backsplash.

Co to jest opalizująca płytka szklana?
Według Walls and Floors UK, opalizująca płytka jest opisana jako szklana płytka, która ma główny kolor bazowy. Jednak pod innym kątem lub w innym świetle, mogą one odbijać inne kolory. Doskonałym przykładem opalizacji są kolory baniek mydlanych.

Mają one moc, aby włączyć pokój z nudnego do wspaniałego. Ze względu na ich jasny wygląd, zaleca się, aby używać płytek oszczędnie jako akcenty lub granicy dla projektów wnętrz w kuchniach i łazienkach.

Historia opalizujących szklanych płytek
Szklane płytki zostały po raz pierwszy wykonane w czasach Cesarstwa Bizantyjskiego. Był on używany do dekoracji powierzchni, takich jak ściany i sufity. Płytki te są określane jako "smalti". Te szklane płytki były drogie, pozostawiając tylko kościoły, budynki publiczne i nieruchomości bogatych, aby być ozdobione mozaikami z nich.

Aż do epoki wiktoriańskiej szklane płytki nadal były przeznaczone wyłącznie dla klasy wyższej. Dzięki rozwojowi technologii, ludzie byli w stanie produkować więcej szklanych płytek w szybszym tempie. Nie tylko ich koszt stał się przystępny, ale również jakość materiałów stała się bardziej spójna.

Na początku 20 wieku, nie było duży ruch artystyczny zwany Art Nouveau. Louis Comfort Tiffany, amerykański artysta i projektant, miał ogromny wpływ na wykorzystanie szkła w wystroju wnętrz. Większość jego projektów była inspirowana naturą. Liczne osoby, takie jak Cornelius Vanderbilt i Mark Twain, były fanami jego twórczości.

Z czasem zainteresowanie szklanymi płytkami stopniowo malało, aż do momentu, gdy ludzie odkryli, jak bardzo są one pomysłowe. W 1992 r. firmy produkujące szklane płytki zaczęły poddawać stare szkło recyklingowi w celu produkcji płytek.

Ze względu na ich luksusowe szczegóły i blask, nawet celebryci (tacy jak Cameron Diaz i Ellen Degeneres) zainwestowali w posiadanie opalizujących szklanych płytek.

Co sprawia, że są one wyjątkowe?

Chociaż lustra są powszechnie stosowane jako odblaskowe akcenty, można zdecydować się na opalizujące płytki jako bardziej luksusową opcję. Te kolorowe płytki zyskują na popularności dzięki swojemu unikalnemu stylowi.

W porównaniu do innych płytek na rynku, opalizujące płytki są najbardziej nowoczesny materiał backsplash można znaleźć. Nie tylko są ładne, aby spojrzeć na, ale mają zero procent absorpcji wody.

Ponieważ rozpryski wody mają tendencję do pozostawiania śladów, można spritz na wszystkie środki czyszczące przeznaczenia. Jeśli nie masz tego, możesz dać mu szybkie płukanie ciepłą wodą z mydłem.

Opalizujące płytki szklane są przyjazne dla środowiska w porównaniu z innymi materiałami. To dlatego, że większość tych płytek są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Nawet jeśli nie są, możesz zdecydować się na recykling, gdy już zdecydujesz się na ich wycofanie. Do ich produkcji zużywa się również mniej energii niż w przypadku większości płytek.

Płytki są dostępne w różnych rozmiarach. Możesz wybrać z mniejszych płytek mozaikowych do większych kawałków wystroju. Jeśli chcesz mieć żadnych kawałków ponownie ukształtowane, można przynieść je do producenta. Przez to, masz więcej swobody twórczej.

Te płytki szklane mogą łatwo zwiększyć wygląd pokoju. Nie musisz się martwić o to, czy pasuje do stylu, ponieważ są one dostępne w prawie każdym kolorze. Ich opalizujące wykończenie powinno wzmocnić każdy kolor, który wybierzesz.

Jeden projekt domu można zrobić, aby znacznie zwiększyć wartość swojego domu jest użycie opalizujące płytki jako backsplash w każdym pokoju. To jest wielki dla podejmowania starszych domów mają nowoczesny twist.

Zakres cenowy

Ze względu na ich różne korzyści, to jest zrozumiałe, że te płytki są bardziej kosztowne w porównaniu do innych płytek. Według Remodeling Expense, średni koszt za stopę kwadratową waha się od 34,75 dolarów do 46,60 dolarów, podczas gdy instalacja zazwyczaj kosztuje około 400 dolarów.

Chociaż płytki są drogie, nie będziesz musiał się martwić zbyt wiele, ponieważ zostały one wykonane, aby być akcentem do pokoju. Biorąc pod uwagę jakość, że opalizujące płytki mają, można myśleć o nich jako inwestycji dla domu.

Jak stylizować

Ponieważ płytki są w różnych kolorach i kształtach, są one wystarczająco wszechstronne, aby użyć w prawie każdym pokoju. Jednak są one częściej używane w kuchniach, łazienkach i basenach. Oto kilka wskazówek dotyczących stylizacji, które można włączyć do swojego domu:

Kuchnia

Twoja kuchnia jest uważana za serce domu. To nie tylko miejsce do przygotowywania posiłków, ale także pokój, w którym można tworzyć zdrowe wspomnienia. Możesz sprawić, że pokój będzie jeszcze bardziej pamiętny dzięki opalizującym płytkom.

Kuchnia jest zwykle gorącym punktem na imprezach, gdzie ludzie mają tendencję do prowadzenia rozmów z dala od hałasu lub gdzie mogą złapać jakieś przekąski. Niezależnie od tego, możesz być pewien, że opalizujące płytki przynoszą więcej życia do pokoju.

Większość płytek opalizujących są używane jako backsplash kuchni, czyli panele za kuchenką lub zlewozmywakiem. Choć może się wydawać, że te płytki są wykonane dla celów dekoracyjnych, działają one jako bariera ochronna ściany przed rozpryskami. Choć trochę oleju lub wody może iść na ścianach, można je łatwo wyczyścić.

Źródło: opalizujące szklane płytki backsplash  

Jak stylizować w łazience

Jeżeli tam był jeden pokój w domu być rozważający konieczność, ja był łazienka. To jest, gdzie idziesz pierwszą rzeczą w rano i ostatni w nocy. Prawdopodobnie, łazienka jest najbardziej funkcjonalnym pomieszczeniem w domu.

Należy również zdać sobie sprawę, że łazienki będą używane przez prawie każdego, kto wchodzi do domu. Goście mają naturalną tendencję do oceny czystości i wyglądu domu przez ich łazienki. To dlatego większość ludzi nie ma tendencji do powstrzymywania się od swoich umiejętności dekoratorskich.

Ponieważ łazienki zazwyczaj mają mniejsze okna, możesz użyć opalizujących płytek, aby wzmocnić oświetlenie. Możesz umieścić płytki za zlewem lub pod prysznicem, ponieważ są to miejsca, w których woda może rozpryskiwać.

Jeśli chcesz skupić się na fantazyjnej toalecie, którą możesz mieć, możesz użyć płytek, aby stworzyć piękne tło. Z drugiej strony, można użyć płytek, aby utworzyć granicę wokół neutralnego kolorowej łazience, aby dodać trochę wibracji.

Jak stylizować na podwórku

Zanim nadejdzie sezon letni, możesz zdecydować się na subtelną metamorfozę swojego basenu za pomocą opalizujących płytek. Ponieważ basen jest na zewnątrz, jest mnóstwo światła słonecznego, które odbija się od płytek. To sprawia, że woda wygląda jeszcze bardziej magicznie, zwłaszcza jeśli wybierzesz mozaikowe płytki basenowe.

Pool mozaiki płytki można łatwo dopasować z prawie wszystkich materiałów, które basen może mieć, takich jak ceramika, drewno i kamień.

Wspólne problemy z wyborem płytek basenowych jest znalezienie płytek, które są wystarczająco trwałe, aby wytrzymać chemikalia. Dodatkowo, te płytki są niezdolne do absorbowania wody. W ten sposób, nie będziesz musiał się martwić o radzenie sobie z pleśnią i grzyba. Czyszczenie jest ułatwione, ponieważ można po prostu mop płytek z ciepłą wodą.

Popularne kolory opalizujących płytek szklanych

Jak stwierdzono wcześniej, opalizujące płytki są dostępne w prawie każdym kolorze. Jednakże, następujące są jednymi z najbardziej popularnych kolorów, które można znaleźć w lokalnym sklepie z płytkami.

Biały

Aby utrzymać elegancką i tradycyjną atmosferę, można użyć białych płytek opalizujących. Jest to najbardziej popularny styl płytek opalizujących. Ten ponadczasowy kolor płytek są świetne do wykorzystania jako backsplash w kuchni, lub jako akcent w łazience. Biały jest wszechstronny kolor do wykorzystania w każdym gospodarstwie domowym, zwłaszcza w minimalistycznych, bohemy i nowoczesne domy stylizowane.

Niebieski

Popularnie stosowany w basenach, niebieski pomaga podkreślić pigment wody. Mając opalizujące płytki w tym kolorze ma również psychologiczną moc, aby ludzie czują się spokojniejsi, gdy wokół basenu.

Zielony

Zieleń jest powszechnie używana do stworzenia bardziej naturalnej atmosfery. Najczęściej łączy się go z niebieskimi płytkami w basenach zewnętrznych.

Czarny

Ponieważ jest to taki ciemny kolor, czarny ma tendencję do wyświetlania opalizujące wykończenie więcej niż jakikolwiek inny kolor. Kolorowy wygląd przekształca "przygnębiający" kolor w elegancki.

Ponieważ czarny jest taki dominujący kolor, można go używać, aby dodać nacisk na część pokoju. Jest to również świetne rozwiązanie dla backsplash w kuchni, ponieważ może łatwo ukryć wszelkie plamy oleju z gotowania.

Różowy

Chociaż niektóre domy nie są na tyle odważne, aby sportować ten mocny kolor, różowe płytki opalizujące mogą zapewnić bardziej kobiece uczucie do pokoju. Ludzie, którzy kupują płytki w tym kolorze często używają ich w swoich głównych łazienkach, ponieważ naturalnie mają więcej swobody w projektowaniu swojej osobistej łazienki.