Płytki kuchenne

#

Wszystko, co musisz wiedzieć o płytkach typu Bullnose

  • 25 stycznia 2021

Co to jest płytka typu bullnose i czy jest mi potrzebna?

Jeśli zostały badania do łazienki lub projektu renowacji kuchni, może masz natknąć się na płytki bullnose. Jeśli spojrzeć na bieżącą konfigurację, może już masz ten projekt płytki, nie zdając sobie z tego sprawy.

Co to są Bullnose Tiles?

Dachówkę typu bullnose można rozpoznać po charakterystycznych zaokrąglonych krawędziach. Jest ona powszechnie stosowana jako element wykończeniowy lub obróbka krawędzi do obramowania obwodu wzoru płytek lub zakrycia narożników. W ten sposób ostre kąty, jak również niewykończone boki płytek, nie są widoczne na ścianie lub podłodze. Zaokrąglone krawędzie sprawiają, że płytka typu bullnose jest doskonałym rozwiązaniem w zakresie bezpieczeństwa, a także sprawia, że Twój projekt renowacyjny będzie się wyróżniał.

Bullnose płytki można często znaleźć na bokach basenów, blaty i inne podobne powierzchnie, takie jak częściowo ściany wyłożone kafelkami i zlewozmywaków backsplashes. Podstawowy bullnose ma jedną zaokrągloną krawędź i trzy kwadratowe krawędzie. Zaokrąglona krawędź bullnose jest to, co sprawia, że ten rodzaj dachówki specjalne ze względu na czystsze i gładsze wygląd. Ta konstrukcja krawędzi sprawia również, że dachówka jest mniej podatna na uszkodzenia lub odpryskiwanie, gdy jest uderzana przez twarde przedmioty.

Istnieją różne rodzaje rogu bullnose dachówki do wyboru, co czyni je dość popularne, a więc są one często używane w różnych zastosowaniach. Płytki te są zaprojektowane, aby dać swój projekt, że gładka, wykończona krawędź po zainstalowaniu płytek. Płytki Bullnose są w wielu różnych opcji i stylów, aby dopasować swoje wymagania. Oto niektóre z różnych stylów dostępnych obecnie na rynku.

Dachówka prostokątna Bull Nose. Jest to prawdopodobnie najczęstszy typ wykończenia typu bullnose. Rozmiar często dostępny dla tego typu wykończenia to 3 x 13 cali. Prostokątna płytka bullnose wygląda ładnie, gdy trzeba obrysować pole płytek, czy to na backsplash, blat, itp.) I ze względu na swoją długość, będziesz potrzebował mniej tego wykończenia.

-Square Bullnose Tile. Obok prostokątnych płytek bullnose, ten typ jest również powszechne, jeśli chcesz zachować wygląd w kratkę na swojej konfiguracji płytek. Kwadratowe płytki bullnose są często rozmiar 4 w x 4 w lub 6 w x 6 w. To jest najczęściej dopasowane z głównych płytek, które są mniejsze w rozmiarze. Kwadratowy bullnose dachówka wygląda ładnie dla drobniejszych setupów dachówek.

Cornner Bullnose Tile. To wykończenie ma dwie zaokrąglone krawędzie zamiast jednej, ponieważ jest przeznaczony do umieszczenia w rogach ramy. Dodatkowa krawędź daje również ramkę czyste i ładne wykończenie. Narożnik bullnose płytka jest powszechnie stosowany w obszarach backsplash lub dowolny projekt ściany funkcji dla dodatkowego piękna.

Płytka bullnose może być używany do różnych celów. Oto niektóre z nich:

Ściany - Podczas instalacji backsplash płytek, linia biegnąca wzdłuż ściany i płytki są zbyt widoczne i mogą sprawić, że twoja praca wygląda jak nie wykończona. Stosując dopasowane wykończenia bullnose płytek, dajesz tej ścianie wykończony dotyk z powodu zaokrąglonych krawędzi płytek.

Narożniki - blaty, wanny, stopnie lub wnęki - możesz użyć płytek typu bullnose do pokrycia krawędzi prawie każdego projektu z płytkami, jaki przyjdzie Ci do głowy. Ta listwa wykończeniowa nie tylko wygląda estetycznie, ale dzięki zaokrąglonym krawędziom sprawia, że krawędzie i narożniki w Twojej łazience lub kuchni są wygodniejsze i bezpieczniejsze.

Dekoracja - Możesz użyć różnych kolorów płytek bullnose, aby stworzyć piękny wzór lub kontrastujący odcień dla tego dodatkowego elementu dekoracyjnego. Płytki te są idealne, jeśli chcesz zainstalować klasyczną ścianę akcentu.

Podłogi - Aby umieścić, że wykończenie na obszarach, gdzie podłoga spotyka się ze ścianą, bullnose płytki ceramiczne jest doskonałym rozwiązaniem. Dobrze komponują się one również z ogólnym projektem. Dodanie płytek bullnose daje również, że dodatkowa warstwa ochrony dla ściany i podłogi przed wyciekiem wody, co jest powszechne, gdy płytki nie są zainstalowane prawidłowo.

Bullnose płytki są powszechnie sprzedawane indywidualnie, więc staranny pomiar jest koniecznością. Powinieneś zaplanować projekt swoich płytek przed zakupem, abyś mógł sobie wyobrazić, gdzie płytki Bullnose będą używane.

Gdy jesteś gotowy do pomiaru, należy określić długość obszaru wyłożonego kafelkami, czy jest to ściana akcent lub backsplash, gdzie niedokończone z głównych płytek są pokazując. Następnie należy porównać specyfikacje płytki z wybranym wzorem i zwrócić uwagę na długość płytki bullnose, która pasuje do pomiaru.

Powiedzmy, że projekt płytki bullnose chcesz jest dostępny w długości 12 cali, trzeba będzie jedną płytkę na stopę, że masz mierzone. Jeśli granica typu baseboard jest to, co masz na myśli, zmierzyć otwartą przestrzeń na ścianie, a następnie policzyć, ile 12-calowe płytki bullnose trzeba będzie. Używając tej kalkulacji, na przykład, pokój o wymiarach 10 stóp x 6 stóp wymaga 32 12-calowych płytek typu bullnose. To jest jedna płytka na stopę powierzchni ściany.

Wskazówki dotyczące zakupu

Aby upewnić się, że wykończenie i kolor pozostaną spójne, kup zarówno dachówki typu bullnose jak i dachówki podstawowe w tym samym sklepie z płytkami lub w sklepie z artykułami budowlanymi. Sprawdź, jakie opcje łączenia typu bullnose są wymagane w Twoim projekcie. Niektóre style bullnose mogą nie być dostępne dla konkretnych typów płytek. Jeśli chcesz fantazyjne wykończenie, możesz rozważyć zakup specjalnych narożnych płytek bullnose dla narożników zewnętrznych lub wewnętrznych.

Zmierz powierzchnię ściany, pulpitu basenu lub blatu za pomocą taśmy mierniczej, aby określić liczbę płytek bullnose, których będziesz potrzebować. Dokonaj przydziałów na rogi i linie fugi, jak również inne dziwne kształty. Jeśli kupisz pełne kartony, często otrzymasz dodatkowe płytki. Będziesz ich potrzebować do cięcia i złamania.

Kup wzory i kolory bullnose, które można wykorzystać do podkreślenia podstawowej płytki. Możesz kupić pasujące lub kontrastujące kolory, w zależności od projektu. Zmieniaj szerokość płytek bullnose tak, by linie fug nie pokrywały się z liniami fug płytek podstawowych. Na przykład, dla ściany wyposażonej w płytki podstawowe o wymiarach 4 cale x 4 cale, użyj płytek bullnose o wymiarach 6 cali x 2 cale.

I aby kontynuować z popularnym pytaniem, które dostajemy, jest tam bullnose płytki dla szklanych płytek mozaikowych lub szklanych płytek metra?  To było mniej więcej około 8 lat temu, nie było jednego producenta, który faktycznie wykonane bullnose dachówka dla szklanych płytek metra.  To nie trwało zbyt długo.  Miłą rzeczą w szklanych płytek jest to, że można buff i kształt płytki.  Więc na przykład, jeśli wyciąć 3 x 6 szklanych płytek metra w połowie, można polerować krawędź cięcia i zdjąć ostrość.  Można to zrobić na 2 sposoby.  Po pierwsze można po prostu zdjąć ostrość i włączyć cięcie do projektu i umieścić krawędź fabryki na zewnątrz na gładkie wykończenie fabryki.  Po drugie, możesz poświęcić czas i użyć odpowiedniego sprzętu i naprawdę wypolerować krawędź i sprawić, by wyglądała jak wykonana fabrycznie.

Inną opcją jest użycie baru liner szkła jako leczenia krawędzi.  Teraz, że jest powiedziane, nie każda szklana płytka mozaikowa będzie miał szklany pasek liner, który pasuje!  Większość producentów szklanych płytek metra oferuje pasujący do nich szklany pręt podkładowy, który można wykorzystać.  Jeśli uważasz, że jest to konieczne, aby mieć go do wykończenia krawędzi.