Płytki łazienkowe

#

Jak zainstalować zlew w łazience

  • 6 lipca 2021

Nowy zlew to świetny sposób na odświeżenie wyglądu Twojej łazienki i jest to projekt, który możesz wykonać w godzinę lub dwie. Wykonaj poniższe kroki, aby zainstalować zlew w łazience.

Krok 1

Odłącz instalację hydrauliczną

Opróżnij szafkę pod zlewem i umieść w niej ręcznik lub wiadro, aby złapać kapiące krople. Zakręć dopływ wody pod zlewem lub na głównych liniach zasilających w Twoim domu. Włącz wodę przy zlewie, aby opróżnić przewody i upewnić się, że woda jest wyłączona. Odłącz najpierw dźwignię korka; przekręć, aby poluzować nakrętkę zabezpieczającą syfon do odpływu zlewu. Użyj klucza nastawnego, aby poluzować i odłączyć przewody doprowadzające ciepłą i zimną wodę.

Krok 2

Zdejmij zlewozmywak

Zajrzyj do wnętrza szafki, aby zbadać dolną stronę starego zlewu i sprawdź, czy możesz zlokalizować klipsy wokół obręczy, które pomagają przymocować zlew do blatu. (Metalowe zlewozmywaki zazwyczaj zawierają te klipsy, a porcelanowe nie.) Poluzuj śruby mocujące klipsy na miejscu (w razie potrzeby użyj śrubokręta) i usuń je. Teraz, pracując od góry, wsuń nóż do cięcia pudełek lub żyletkę pomiędzy obręcz zlewu a blat i przetnij uszczelkę uszczelniającą zlew do powierzchni. Należy uważać, aby nie uszkodzić blat podczas cięcia. Podnieś stary zlew z blatu i użyj żyletki, aby usunąć nadmiar uszczelki pozostały na powierzchni blatu.

zlew

Krok 3

Przygotuj nowy otwór

Zmierz istniejący otwór w blacie. Wybierz zlewozmywak, który pasuje do istniejącego otworu lub wybierz nieco większy.

Połóż szablon dołączony do nowego zlewozmywaka na istniejącym otworze. Jeśli szablon jest większy niż otwór, narysuj wokół szablonu linię cięcia. Wytnij kontur za pomocą wyrzynarki, aby powiększyć otwór i dopasować go do nowego zlewu.

Krok 4

Przygotuj nowy zlew

Postępując zgodnie z instrukcjami producenta, zainstaluj baterię na zlewozmywaku, a także elementy odpływu i korka. Wokół dolnej krawędzi zlewu należy rozprowadzić masę uszczelniającą lub kit hydrauliczny.

Krok 5

Podłączenie instalacji wodno-kanalizacyjnej

Ustaw zlewozmywak w otworze blatu, wyrównując trzpień spustowy zlewozmywaka z syfonem; oklej taśmą hydrauliczną gwinty syfonu, aby uzyskać wodoszczelne uszczelnienie i ponownie podłącz nakrętkę zabezpieczającą syfon oraz dźwignię korka. Dla wodoszczelnego uszczelnienia, przeprowadzić taśmę hydrauliczną wokół gwintów łączników linii zaopatrzenia w wodę i ponownie podłączyć linie zaopatrzenia w wodę do odpowiednich gorących i zimnych połączeń. Dokręcić śruby do zacisków zlewu, jeśli są, pod zlewem. Przebiegać pasek uszczelki wokół zewnętrznej krawędzi krawędzi zlewu i gładkie. Włącz dopływ wody. Odkręcić kran i pozwolić wodzie płynąć przez kilka chwil, aby sprawdzić, czy nie ma wycieków.