Płytki łazienkowe

#

10 rzeczy, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupów płytek

 • 20 stycznia 2021

Kupowanie płytek do domu może wydawać się łatwe, ale może to być dość trudne. Jest więcej niż tylko kolory, wzory, rozmiary i koszty. Musisz wziąć pod uwagę kilka czynników przy zakupie płytek, czy to z cegły i sklepu z płytkami lub sklepu internetowego z płytkami .

Pozwól, że pomożemy Ci zaplanować zakupy płytek w tym artykule! Dziś dowiesz się 10 rzeczy do rozważenia podczas zakupów nowych płytek. Rozważ to ostateczny przewodnik do zakupu niedrogich i stylowych płytek dla Twojego domu!

1. Wybierz odpowiedni materiał na płytki.
Jakiego rodzaju materiału do płytek powinieneś użyć w swoim domu? To zależy od tego, gdzie będziesz instalować płytki. Istnieje pięć materiałów, na które można zwrócić uwagę:

 • Ceramiczne
 • Porcelana
 • Winyl
 • Szkło
 • Kamień
 • Metal

Płytki ceramiczne i porcelanowe są tanie, trwałe i najbardziej preferowane płytki używane w każdej części domu. Wiele osób myli ceramikę i porcelanę z sobą z powodu ich podobieństw. Ale ich główną różnicą jest absorpcja wody - ceramika absorbuje więcej wody niż porcelana. Ceramika jest bardziej odpowiednia do użytku wewnętrznego, podczas gdy porcelana jest w porządku zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego.

Płytki winylowe są wodoodporne i stanowią dobry wybór do łazienek lub wilgotnych pomieszczeń. Natomiast płytki szklane są dość delikatne i stanowią doskonały wybór dla akcentów.

Płytki kamienne są świetne do podłóg. Jeśli chcesz sklep kuchnia backsplash płytki , płytki z kamienia naturalnego są również dobrym rozwiązaniem. Te płytki mają naturalne piękno, które dodaje elegancki dotyk do swoich podłóg lub ścian. Są one również trwałe, odporne na zużycie i nieco droższe niż inne materiały płytek.

Wreszcie, płytki metalowe są często wykonane z mozaiki miedzianej i stali nierdzewnej. Te płytki dodają odrobinę elegancji i stylu do każdego pomieszczenia. Pracują dobrze na własną rękę lub jako uzupełniające płytki akcentujące do bardziej tradycyjnych materiałów dachówkowych. Płytki metalowe są powszechnie stosowane w kuchniach.

2. Wybiera twój dachówka kolor schemat lub projekt.

Następny, ustala który płytka schemat koloru and/or wzór używać. Ten decyzja jest zasadnicza ponieważ kolor może wpływać twój pokój ogólną aurę i nastawienie.

Idź na lżejsze kolory, jeśli chcesz stworzyć iluzję wielkości w swoim pokoju. Tymczasem ciemniejsze odcienie są bardziej odpowiednie dla otwartych przestrzeni. Upewnij się, że masz wystarczające oświetlenie, jeśli chcesz użyć ciemnych płytek kolorowych, aby zapobiec schemat kolorów z przytłacza istniejącej palety kolorów przestrzeni.

Myślisz, że jeden stały kolor płytek nie ożywi Twojego pokoju? Następnie, nie ograniczaj się do niego! Stopniowy kontrast w kolorach płytek może być również stosowany w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu, takich jak Twój salon. Te płytki będą tworzyć więcej głębi i dać uroczy charakter do pokoju. Nie wspominając o tym, że mały kontrast kolorów może pomóc ukryć niektóre zabrudzenia na podłodze!

Możesz również wybrać płytki z subtelnymi wzorami, aby zmieszać się z opcjami jednolitych kolorów. Wybierz płytkę akcentu, jeśli chcesz wstrzyknąć odważniejsze kolory i wzory do swojego pokoju. Zawsze możesz zbudować schemat kolorów wokół takich płytek.

Pamiętaj, aby uzupełnić swój pokój istniejący schemat kolorów tak, że płytki będą dobrze komponować się z ogólnym projektem pokoju. Należy pamiętać, że wybrany kolor płytek może potężnie przekształcić cały wygląd pokoju!

3. Określić odpowiedni rozmiar i kształt dla swoich płytek.
Chociaż może to być wspólny parametr w wyborze płytek, to zdecydowanie warto podkreślić. Płytki są w różnych rozmiarach i kształtach, aby dopasować swoje podłogi, ściany, łazienki, lub backsplashes. Dobranie odpowiedniego rozmiaru i kształtu płytek do konkretnego pomieszczenia jest nie lada wyzwaniem!

Producenci płytek oferują zawrotną gamę rozmiarów płytek w zależności od materiału, z którego są wykonane i przeznaczenia. Rozmiary wahają się od małych płytek mozaikowych o wymiarach 1,27x1,27 cm do dużych płytek o wymiarach 90x90 cm. Rozmiar 45x45 cm należy do standardowych rozmiarów płytek często stosowanych w domowych podłogach. Drobne płytki mozaikowe o unikalnych wzorach świetnie sprawdzają się również na ścianach tylnych i w łazienkach.

Większość płytek występuje w kształtach kwadratowych i prostokątnych. Duże kwadratowe płytki stały się podstawowym wyborem w wykładzinach podłogowych. Prostokątne płytki są coraz bardziej popularne dzisiaj dzięki nowoczesnemu wyglądowi.

Okrągłe i sześciokątne płytki w kształcie są również dostępne dla świeżego projektu estetycznego. Takie płytki można kupić od fizycznego i internetowego sklepu z płytkami mozaiki szklanej.

Deski są również inną opcją dla zaktualizowanego nowoczesnego czuć; jest on stosowany głównie do płytek drewnopodobnych, które naśladują wygląd i teksturę prawdziwego litego drewna twardego.

Ponownie, nie powinieneś być ograniczony do jednego rozmiaru i kształtu płytek. Niektóre płytki, takie jak te o wymiarach 60x90 cm, oferują wspaniałą estetykę, ponieważ można je łączyć z innymi formatami płytek! Można je układać razem z płytkami 60x60 cm i 90x90 cm. W efekcie powstaje wspaniały wzór przypominający splot koszykowy.

Nie możesz się zdecydować, który rozmiar i kształt będzie najlepszy dla Twojego projektu? Dobry sklep z płytkami ceramicznymi może zaoferować Ci wybór w oparciu o specyfikacje Twojego projektu. Mogą zasugerować możliwe kształty i rozmiary płytek, które będą pasować do Twojej wizji i Twojego aktualnego domu. Otrzymasz również zalecenia i pomysły na stylizację płytek!

4. Zdecyduj, jakie wykończenie płytek zastosować.
Po określeniu materiału płytki, kolor, wzór, rozmiar i kształt, nadszedł czas, aby pomyśleć o pożądanym wykończeniu płytki. Możesz wybierać spośród czterech różnych wykończeń:

 • Glazurowane
 • Nieszkliwione
 • Polerowane
 • Teksturowane

Płytki z glazurowanym wykończeniem są powszechne dla większości płytek ceramicznych. Glazura jest stosowana w celu ochrony płytek przed plamami i wilgocią. Płytki szkliwione dobrze sprawdzają się w salonach, sypialniach i pomieszczeniach, które są mniej podatne na wilgoć. Należy pamiętać, że płytki szkliwione mogą stać się śliskie, gdy są mokre, więc lepiej jest używać płytek teksturowanych do łazienek, kuchni i wilgotnych pomieszczeń.

Nieszkliwione płytki ceramiczne pomijają wykończenie szkliwem po wypaleniu. W rezultacie otrzymano bardziej naturalną i ziemistą w wyglądzie płytkę. Wiele osób woli teraz naturalny wygląd, który oferują płytki nieszkliwione. Wymagają one jednak najwyższej staranności i konserwacji, ponieważ wchłaniają ciecz i brud szybciej niż ich szkliwione odpowiedniki.

Płytki porcelanowe są zazwyczaj dostępne w polerowanych wykończeniach. Użyj ich, jeśli chcesz mieć elegancką i nieskazitelną powierzchnię, zwłaszcza na podłogach. Polerowane wykończenia są również łatwe w utrzymaniu.

Chcesz dodać trochę głębi do swoich wyłożonych płytkami ścian? Idź na płytki, które mają teksturowane wykończenie! Płytki porcelanowe i ceramiczne mogą być wzbogacone o jakiś wzór i fakturę. Płytki te są najlepiej wykorzystywane w pomieszczeniach o neutralnych schematach, aby stworzyć uroczą przestrzeń teksturowaną z subtelnym industrialnym klimatem. Teksturowane wykończenia mogą być stosowane na ścianach, backsplashes, a łazienka lub mokrej podłogi pokoju.

5. Wybierz odpowiednią zaprawę do fugowania.

Fuga odnosi się do rozprzestrzeniania się mieszaniny na bazie cementu używanej do wypełnienia przestrzeni między każdą płytką po ich ułożeniu. Uszczelnia szwy płytek tak, że woda i zanieczyszczenia nie będą przesiąkać w dół przez podkład.

Istnieją cztery różne rodzaje fug do wyboru:

 • Nieszlifowana
 • Szlifowana
 • Kamieniołom
 • Epoxy

Fugę nieszlifowaną stosuje się do wypełniania cienkich linii fug o szerokości mniejszej niż 1/8". Zalecana jest również do większości rodzajów płytek szklanych, delikatnych powierzchni oraz polerowanych lub szlifowanych kamieni. Dobrze sprawdza się na powierzchniach podatnych na zarysowania, nie uszkadzając ich, ponieważ fuga ta nie zawiera w sobie piasku. Uszczelnianie płytek, w których zastosowano fugę nieszlifowaną jest opcjonalne.

Fuga szlifowana jest powszechnie stosowanym materiałem wypełniającym w większości projektów glazurniczych o szerokości fugi od 1/8" do 3/8". Zawiera on drobny piasek i jest oparty na cemencie portlandzkim. Substancje te pomagają stworzyć szczelną i mocną spoinę pomiędzy szczelinami płytek. Fuga piaskowana musi być zawsze uszczelniona po nałożeniu, aby zapobiec przesiąkaniu wody przez tylną stronę płytek.

Fuga typu Quarry jest prawie podobna do fugi szlifowanej, ale w mieszance używa się grubszego piasku. Może być stosowany do projektów kafelkowania z fugami o szerokości od 3/8" do ½". Przed nałożeniem fugi typu quarry należy rozważyć uszczelnienie delikatnych płytek z kamienia naturalnego, aby uchronić je przed uszkodzeniem.

Fugi epoksydowe nie zawierają piasku ani cementu. Zamiast nich wykorzystuje się żywicę epoksydową, utwardzacze i wypełniacze kwarcowe. Fugi epoksydowe są szybkowiążące i powinny być stosowane w miejscach, które wymagają ochrony przed plamami, smarami i kwasami. Ten rodzaj fugi jest powszechnie stosowany w kuchniach i na blatach kaflowych.

Najlepiej skonsultować się z obsługą sklepu z płytkami, aby uzyskać zalecenia dotyczące fug w zależności od wybranych płytek. Na podstawie tabeli pokrycia fug oraz kalkulatora fug można oszacować przybliżoną ilość fug potrzebną do wykonania projektu.

6. Znajdź sprzedawcę z bogatą ofertą płytek do wyboru.
W pierwszej połowie tej listy zajęliśmy się już czynnikami związanymi z płytkami. Przejdźmy teraz do czynników związanych ze sklepem, o których należy pamiętać.

Należy szukać sklepu z szeroką gamą płytek do wyboru. Wiele sklepów z płytkami cegieł i murów już nosić wiele kolekcji płytek, stąd ta wskazówka jest szczególnie ważna przy zakupie płytek online.

Dobry sklep internetowy oferuje imponujący wachlarz płytek o różnych rozmiarach, kształtach, schematach kolorów, wzorów i faktur. Będziesz prawdopodobnie znaleźć płytki, które rezonują z Twoich potrzeb i specyfikacji, gdy masz dużo do wyboru!

Martwisz się, że sklep ma zbyt wiele kolekcji płytek? Nie martw się, ponieważ kompetentny personel jest zawsze tam, aby pomóc. W zależności od potrzeb możesz poprosić pracowników sklepu o rekomendacje. W międzyczasie porozmawiaj z agentami online, którzy pomogą Ci wybrać najlepsze płytki z internetowego sklepu z płytkami.

7. Zakup płytek z sklepów z pozytywnymi opiniami.

Powiedzmy, że chcesz uaktualnić swoją łazienkę płytki ceramiczne. Czy wybierzesz sklep, który ma odpowiednią ilość nie tak dobrych recenzji? Oczywiście, że nie, prawda? Rozważasz pójście do sklepu z ceramicznymi płytkami łazienkowymi z niesamowitymi recenzjami zamiast!

Skorzystaj z Internetu, aby szukać fizycznych lub internetowych sklepów, które mają dobrą reputację. Google Reviews i Yelp to dwie strony, które mogą pomóc Ci znaleźć "pozytywnie oceniony sklep z płytkami ceramicznymi w pobliżu mnie". Są to wiarygodne platformy, które oferują bezstronne recenzje, aby pomóc Ci dokonać świadomego wyboru i zakupu płytek.

8. Wybieraj płytki stworzone przez wiodące marki.
Płytki to długoterminowa inwestycja dla Twojego domu. W związku z tym, mądrze jest kupować płytki premium od renomowanych marek. Wiodące marki mają płytki, które wyglądają niesamowicie i trwają długo, jak również.

Niektórzy właściciele domów automatycznie myślą, że markowe płytki są drogie. Cóż, są one droższe niż płytki wykonane z mniej znanych producentów. Jednak markowe płytki są bardziej trwałe i będzie kosztować mniej w dłuższej perspektywie, ponieważ nie trzeba płacić za rygorystyczne utrzymanie, naprawy i renowacje. Znane marki tworzą również szeroką gamę wzorów, schematów kolorów i ciekawych kształtów płytek, coś, co mniej znane marki mogą nie mieć.

9. Sprawdź fizyczny adres sklepu internetowego przed sfinalizowaniem zakupu.

Niektórzy klienci chcą wygodnie zamówić online nawet z fizycznego sklepu. Dlatego, jeśli to możliwe, spójrz na fizyczny adres sklepu internetowego przed zakupem lub sfinalizowaniem zamówienia. Poszukaj lokalnego dostawcy płytek, który najlepiej posiada również salon wystawowy.

Pobliski dostawca uchroni Cię przed stresem związanym z długim oczekiwaniem na dostawę płytek z innego stanu. Ponadto, będzie łatwiejszy do osiągnięcia, jeśli masz jakiekolwiek obawy, które muszą być omówione fizycznie w sklepie.

10. Znajdź sklep z płytkami z wysokiej jakości obsługą klienta.
Czasami po zakupie płytek mogą pojawić się problemy. Może to być inny wzór lub kolor płytek, kilka kawałków uszkodzonych płytek lub opóźniona wysyłka. Dlatego należy wybrać sklep internetowy z płytkami, który posiada działającą infolinię obsługi klienta, wsparcie na czacie lub wsparcie e-mail. To sprawi, że Twoje zapytania i wymiany pozycji bezproblemowe.