Płytki łazienkowe

#

14 wskazówek dotyczących modernizacji płytek łazienkowych

  • 5 stycznia 2021

Czy nadszedł czas, aby uaktualnić płytki łazienkowe po Covid-19?

Jesteś w domu poddany kwarantannie od ponad ośmiu tygodni i dosłownie zapamiętałeś każdy zakamarek swojego domu. Ponieważ Covid-19 nie wykazuje żadnych oznak zniknięcia w najbliższym czasie, skupiłeś się na tym, co możesz jeszcze zrobić w swoim domu. Skromny remont może być w porządku i możesz zacząć od płytek w łazience.

Jeśli szukasz pomysłów na ceramiczne płytki łazienkowe, nie musisz szukać dalej, ponieważ istnieje wiele rzeczy, które można uzyskać z tego artykułu.

Istnieją pewne projekty łazienek, które wydają się nie wychodzić z mody ze względu na ich klasyczny schemat kolorów i ponadczasowe armatury. Nadal istnieją te, które należą do minionych epok, które mogą być dość trudne do oczu z ich aqua, różowy, lub miętowe płytki i dopasowane armatury.

Istnieje wiele sposobów, aby zaktualizować swoją łazienkę bez przechodzenia ekstremalnych makeover. Zmiany w szczegółach mogą rzeczywiście zrobić różnicę.

Wskazówka #1 Zaktualizuj armaturę łazienkową.

Jeśli budżet jest napięty, ponieważ nie możesz pracować z powodu pandemii, istnieją sposoby na wprowadzenie zmian w łazience bez posiadania dużego budżetu. Jeśli masz umywalkę na cokole, nie musisz jej wymieniać, jeśli nadal jest w dobrej formie. Jednakże, nieszczelny kran może być problemem. Również, nieaktualne kinkiety mogą wymagać wymiany. Style tych dwóch urządzeń mogą łatwo przekształcić swoją łazienkę bez konieczności dokonywania poważnych zmian na płytkach łazienkowych.

Jeśli masz kolorową wannę, może potrzebować resurfaced.

Wskazówka #2 Pomaluj ściany.

Pomaluj ściany łazienki na biało (jeśli Twoja łazienka ma inny schemat kolorów). Dzięki czystszemu tłu Twoje istniejące kolorowe płytki będą błyszczeć. Nawet jeśli zdecydujesz się zgrać istniejące płytki i zastąpić je, nadal można je zachować, jeśli zdecydujesz się mieć potrzebę dla nich. Jeśli płytki są nadal w dobrym stanie, to jest bardziej praktyczne, aby ponownie je wykorzystać.

Wskazówka # 3 Rozważ dodanie backsplashes dla łazienek.
Innym sposobem na unowocześnienie projektu łazienki bez wprowadzania większych zmian jest zastosowanie backsplashes.

Projekt backsplash jest pionowym przedłużeniem licznika łazienkowego. Służy jako ochrona dla ścian z niezamierzonych rozprysków wody. Proste projekty zajmie Ci tylko kilka godzin i przy bardzo minimalnym cięciu płytek. Ten projekt nie jest niechlujny, ponieważ wykorzystuje mało thinset. Płytki będą całkowicie suche przy użyciu suchego kleju maty do płytek.

Backsplashes może rozciągać się na zaledwie kilka cali wysokości lub może iść tak wysoko, jak sufit łazienki.

Płytki ścienne łazienkowe mozaiki i płytki polowe

Backsplash projekt jest uważany za idealne płótno, które tworzy ogromne zmiany w inaczej nudnej łazience. Możesz użyć różnych materiałów od szklanych płytek mozaikowych do tradycyjnych płytek metra. Tak, można znaleźć wiele różnych szklanych płytek łazienkowych do wyboru. Znajdziesz tu najprostsze style do najbardziej eleganckich.

Najczęstsze materiały dla projektów backsplash są płytki ceramiczne i kamień. Płytka ceramiczna (lub szkło) daje możliwość łatwego wytarcia. Materiał z kamienia naturalnego nie jest tak łatwy do czyszczenia, ponieważ jest grubszy.

Wybór szklanej płytki daje łazience elegancki miejski klimat. Ważne jest, aby zauważyć, że szklane płytki nigdy nie wychodzą z mody, ale mozaikowa szklana płytka może dać off mid-2000 vibe.

Decydując się na materiały, upewnij się, że będą one pasować do tego, co wyobrażasz sobie, jak Twoja łazienka będzie wyglądać, po Covid-19.

Możesz sprawdzić online ceramiczny sklep z płytkami łazienkowymi, aby zorientować się w cenach. Plus w tym trudnym czasie, zakup online będzie najlepszą opcją. Większość z tych internetowych sklepów detalicznych mają wirtualne salony, stąd nadal będzie można zobaczyć ich projekty. Łatwiej jest robić zakupy online, ponieważ będziesz miał więcej czasu na wybór, nie będzie potrzeby się spieszyć, ponieważ nie ma sprzedawców unoszących się nad tobą, czekających na twoją decyzję.

Backsplashes mogą być również wykonane na płytki kuchenne.

Wskazówka #4 Rozważ dodanie dzieł sztuki.

Jest to jeden z najprostszych sposobów na odświeżenie wyglądu Twojej łazienki bez konieczności całkowitego przerabiania płytek i wymiany armatury. Innym elementem do rozważenia jest kolor dzieła sztuki, które wybierasz.

Mała łazienka zazwyczaj ma miejsce na co najmniej jeden lub dwa dzieła sztuki. Dzieło sztuki może być w stanie odciągnąć uwagę od starej płytki łazienkowej. Oznacza to, że trzeba wybrać kawałek z czymś, co kochasz, i który zawiera bardziej żywe kolory, które lubisz. Plusk koloru brzoskwini, teal, różowy, fioletowy, lub żółty może poprawić inaczej vintage-wygląd łazienki.

Metaliczna lub drewniana rama będzie najlepszym wyborem.

Wskazówka #5 Pomaluj płytki łazienkowe.

Jeśli jesteś zmęczony przestarzałych płytek łazienkowych lub naprawdę chcesz poprawić swoją łazienkę klimat, ale nie masz budżetu na wymianę, może chcesz rozważyć malowanie płytek zamiast. Malowanie tych płytek łazienkowych nie może być długotrwała opcja w porównaniu do wymiany płytek, ale nadal będzie służyć swojemu celowi, dopóki nie zebrał fundusze na pełną renowację.

Musisz wybrać dobry podkład, który jest na bazie oleju, a nie na bazie wody, według profesjonalnych malarzy. Nawet jeśli planujesz zrobić pracę sam, to nadal ważne jest, aby skonsultować się z profesjonalnym malarzem. To jest t upewnić się, że zakup odpowiednich materiałów. Jest to również konieczne, aby ocenić swoją łazienkę konkretnych warunków ściennych jako profesjonalnych i doświadczonych malarzy będzie w stanie dać dokładną ocenę.

Musisz zdać sobie sprawę, że nie ma dwóch projektów są podobne. Konsultacje z profesjonalistą zapewnia, że można produkować dobre wyniki jakości. Pamiętaj, że nie ma gumki, że można użyć, jeśli spartaczysz projekt malowania płytek.

Jeśli zdecydujesz się nie malować wszystkie płytki łazienkowe, można malować płytki akcent, który jest w kontraście z istniejącym kolorem płytek.

Wskazówka # 6 Nie bój się "ożywić" swoją łazienkę.
Nie ma reguły w dekorowaniu domu, że nie można dodać zwykłych zasłon, zabawnej tapety lub dodać nową oprawę sufitową. Możesz spersonalizować łazienkę, jeśli masz do niej jedyny dostęp, tak jak to jest w Twojej ogromnej sypialni.

Istnieją ludzie, którzy używają czasu w łazience, aby się zrelaksować i zachować spokój przed wzięciem prysznica. Niektórzy dodają świece zapachowe lub dyfuzory olejowe i zamieniają swoje łazienki w swoje osobiste spa, gdzie mogą się zrelaksować podczas moczenia się w wannie.

projektant marmurowe mozaiki ścienne projekty ożywić łazienkę

Niektóre dodają zasłony które uzupełniają kolor ich ściany lub płytki. Ty no potrzebujesz ogromnego budżet tworzyć nowego spojrzenie dla łazienki z te prostymi dodatkami.

Ty możesz wybierać robić twój łazienkom spojrzeniu zabawa lub śmiały. Jest to kwestia wyboru odpowiednich kolorów i / lub wzorów projektów. Jeżeli ty jesteś awanturniczy typ, ty możesz wybierać drukowane i colour zasłony właśnie robić łazience przychodzić żywy. Możesz być w stanie znaleźć uroczy wzór tapety online. Możesz również zdecydować się na klasyczne wzory, tak długo jak będą one wzmocnić swoje łazienki.

Wskazówka # 7 Pracuj z aktualnym projektem łazienki.

Niektóre łazienki w stylu vintage mają intensywne kombinacje kolorów. Dodanie zasłony w pastelowym kolorze może sprawić różnicę. Jeśli nie lubisz używać zasłon, możesz poszukać zasłony prysznicowej o delikatniejszym kolorze/designie. Używa białych ręczników ponieważ te pomagają utrzymywać rzeczy littler spokojniejszy i mogą przynosić puszek kolor ściana w płytkę pole.

Wskazówka #8 Dodaj półki pod prysznicem.

Popraw wygląd swojej łazienki, budując dodatkowe półki pod prysznicem. Pozwoli Ci to na stworzenie bardziej kompaktowych i poręcznych zakątków do przechowywania wszystkich Twoich łazienkowych potrzeb, takich jak mydła, szampony i odżywki. Jest to niedrogi sposób na ulepszenie przestarzałej łazienki i dodanie funkcjonalnych dodatków.

Wskazówka #9 Odmień swoją łazienkę.

Jeśli Twoja łazienkowa półka jest nadal w dobrym stanie, nie musisz kupować nowej. Możesz ją po prostu odnowić lub przemalować. Zdziwisz się, jak wiele może zmienić przemalowanie.

Wskazówka #10 Dodaj prostą szafkę łazienkową.

Prawdopodobnie mały obrazek lub półka zajmuje przestrzeń na ścianie nad toaletą. Jest lepszy sposób, aby przestrzeń bardziej funkcjonalne - budując szafkę, która może dać Ci dwa lub trzy razy ilość miejsca do przechowywania typowa szafka medycyny daje. Tam są mnóstwo online sklepy które oferują gotowi gabinety lub materiały potrzebujący robić prostemu kuchennemu składowi.

Wskazówka #11 Zainstaluj zakrzywiony pręt zasłony.

To jest odejście od tradycyjnego prostego karnisza. Zakrzywiony pręt zasłony może natychmiast dać twój łazience elegancki wygląd. Zapewnia on również więcej miejsca na łokcie wewnątrz prysznica. Możesz po prostu użyć swojej obecnej zasłony prysznicowej, jeśli jest ona nadal w dobrym stanie lub możesz kupić nowy zestaw zasłon i pierścieni, aby uzupełnić nowy wygląd prysznica.

Wskazówka #12 Stwórz dywersję tapety.

Jeśli chcesz odwrócić uwagę od swoich zwyczajnie wyglądających białych płytek, dodaj tapetę z dramatycznym, ciemnym wzorem. Ciemny motyw będzie służył jako czarne akcenty na zwykłych płytkach. Wzór sprawia również, że przestrzeń staje się bardziej interesująca. Daje to również złudzenie ruchomej przestrzeni.

Chodzi o to, aby kupić wzór tapety, który będzie kontrastował z wzorem kolorów istniejących płytek łazienkowych. Jeśli nie podoba Ci się ciemniejszy motyw, możesz poszukać tapety z większą ilością kolorów i wzorów. Uzupełnij wzór tapety gładką zasłoną prysznicową.

Twoim celem jest sprawienie, by tapeta stała się główną ramą ogniskową łazienki.

Dodanie tapety jest tańsze niż wymiana istniejących płytek łazienkowych. Jedna ważna uwaga, jednak, łazienka powinna mieć wystarczającą wentylację, tak aby uniknąć tapety od złuszczania się od ścian.

Wskazówka #13 Wymień płytki.
Jeśli nie masz innej możliwości niż wymiana płytek, rozważ prysznic z płytkami w jodełkę. Ten unikalny wzór stylu może stanowić wspaniały akcent na ścianie w kabinie prysznicowej. Ten projekt przyciąga wzrok prosto do tyłu. Jest prosty, ale wyjątkowy i może dać życie do kabiny prysznicowej. Wygląda to również dobrze, jeśli prysznic znajduje się w szklanej kabinie, ponieważ tworzy dramatyzm wewnątrz łazienki.

Wskazówka #14 Rozważmy płytki łazienkowe waterjet.

Technologia waterjet tnie precyzyjnie i jest często stosowana w produkcji części maszyn. Tę samą zasadę można zastosować przy cięciu płytek w powtarzalne wzory. Dzięki technologii waterjet można uzyskać identyczne wzory bez konieczności przecinania substancji. Umożliwia to również tworzenie skomplikowanych krzywizn, które są trudne do osiągnięcia przy użyciu innych narzędzi tnących.

Istnieją również różne style i wzory, które można tworzyć. Jednym z popularnych wzorów są zwoje z powodu ich elegancji. Jest to klasyczny czarny i biały schemat kolorów płytek kamiennych hart.

Jeśli szukasz, aby dodać więcej koloru do swojej łazienki, można wybrać wielobarwne krzywe wzór gdzie różne kamienie mogą być używane. Możesz wybrać, który kolor chcesz akcentowane.

Jeśli jesteś kimś, kto kocha krzywe, wiry i koła, wtedy pokochasz kolorową abstrakcyjną odmianę mozaiki. Możesz zdecydować się na utrzymanie wszystkiego w stylu klasycznym lub abstrakcyjnym. Możesz sprawić, że Twoja łazienka stanie się dziełem sztuki.

Innym popularnym wzorem są mieniące się wzory płytek, które wykorzystują materiały takie jak szkło lub masa perłowa. Przy tak delikatnych materiałach, technologia waterjet może być używana do tworzenia precyzyjnych cięć i wzorów. Dzięki temu w łazience zapanuje senna atmosfera.

Niektórzy uwielbiają kwiatowe wzory, a dzięki płytkom waterjet można je również uzyskać. Można nawet uzyskać płytki z masy perłowej z kwiatowymi wzorami, które kochasz.