Płytki łazienkowe

#

Wybierz płytkę łazienkową według rozmieszczenia i użytkowania

  • 26 marca 2021

Łatwo jest zapomnieć, jak bardzo wspaniale wyglądające kafelki mogą nadać łazience blasku. Jednym z elementów, które mogą sprawić, że łazienka będzie wyglądała na starą i zmęczoną są przestarzałe płytki. Chociaż firmy instalujące jednoczęściowe wanny i prysznice twierdzą, że ich rozwiązanie jest falą przyszłości, takie cięcia kosztów mogą być obarczone pułapkami.

Jedną z porad naprawczych, które należy zapamiętać jest to, że umieszczenie jednoczęściowego nad starą płytką może faktycznie sprzyjać rozwojowi pleśni, która może być już uwięziona między ścianą a starą płytką i może ostatecznie naruszyć strukturę ściany. Najlepsze wysiłki przebudowy dla starych, zmęczonych łazienek obejmują wyrwanie starej płytki i zainstalowanie nowego materiału. Oto kilka porad łazienkowych dotyczących wyboru właściwej płytki, aby Twoja oaza kąpielowa wyglądała świeżo i zachęcająco.

Dobre planowanie jest u podstaw wszystkich remontów łazienek, płytki w tym. Upewnij się, że wiesz, gdzie wszystkie elementy będą zlokalizowane. Nie zakładaj, że płytka jest rozmiar, że mówi, że jest. Wiele większych płytek jest również produkowanych na rynek europejski i są mierzone w centymetrach, co sprawia, że twoje pomiary są nieco błędne. Zmierz, a następnie połóż płytkę od sufitu w dół, aby uzyskać najlepszy efekt wzorów.

Zwróć uwagę na różnice między płytkami ściennymi i podłogowymi, ponieważ te ostatnie mają wyższą ocenę ścieralności wydaną przez National Floorcovering Alliance. Większość płytek podłogowych ma ocenę 3, 4 lub 5, podczas gdy wysokie płytki mają ocenę 0, 1 lub 2. Płytki ścienne są zazwyczaj gładsze i zgrabniejsze niż te na podłogę, które zazwyczaj będą grubsze i często mają bardziej chropowatą powierzchnię dla trakcji. Wybierz płytki podłogowe, które są szkliwione lub takie, które mogą wchłonąć szkliwo, aby uczynić je wodoodpornymi. Płytki ścienne zazwyczaj mają półmatowe lub matowe wykończenie i mogą być zbyt porowate. Porowate płytki ścienne nie powinny być stosowane w backsplash lub wanna / prysznic obszaru.

Trzy różne rodzaje płytek są dobrze nadaje się do remontu łazienki: trawertyn, porcelana i płytki mozaikowe. Trawertyn, cięty z naturalnego wapienia, jest elegancki i jest dobrym wyborem na podłogi i ściany w ekskluzywnych instalacjach. Porcelana jest wytwarzana poprzez wypalanie piasku w wysokiej temperaturze i pod wysokim ciśnieniem. Jest dostępna w szerokiej gamie rozmiarów. Wybierz płytki mozaikowe, które zazwyczaj mają mniejsze rozmiary, aby stworzyć oświadczenie i przyciągnąć uwagę do obszaru. Ponieważ łatwo dają się obrysować wokół krzywizn, są dobrym wyborem dla pryszniców i odpływów. Stosuj je oszczędnie, ponieważ powtarzające się wzory mogą być przytłaczające.