Płytki łazienkowe

#

Porady dotyczące wykończenia łazienki w piwnicy

  • 23 kwietnia 2021

Łazienki w piwnicy nie muszą być obskurnymi miejscami. Pomimo konieczności pracy wokół rur, przyćmionego światła i sufitów, które są zazwyczaj niższe niż w przypadku pomieszczeń naziemnych w Twoim domu, możesz łatwo przekształcić swoją łazienkę w piwnicy w dodatkową oazę, stosując dobre zasady projektowania. Innymi słowy, wiele z pozostałych porad dotyczących łazienek ma zastosowanie do obszaru na najniższym poziomie Twojego domu.

Projektowanie łazienki w piwnicy ma jednak pewne specjalne względy, które należy wziąć pod uwagę przy tworzeniu ogólnego planu i wyborze akcesoriów.

Zdecyduj się na cel. Jakie jest główne przeznaczenie Twojej piwnicy? Czy jest to obszar rekreacyjny i rozrywkowy lub będziesz go używać jako apartamentu sypialni dla gości? Jeśli jest to pierwszy, trzeba tylko pokój proszek z cokołem zlewu lub próżni i toalety. Cokolwiek masz, nie ma potrzeby, aby uczynić go zwykłym tylko dlatego, że jest w piwnicy. Ubierz ją tak bardzo, jak pozwala na to Twój budżet. Wydasz pieniądze na wysokiej jakości armaturę, wysokiej klasy płytki i tym podobne. Nie zapomnij o miejscach do przechowywania, takich jak wbudowane szafki lub otwarte toalety, abyś Ty lub Twoi goście nie musieli biegać na górę po ręczniki lub inne niezbędne rzeczy.

łazienka

Dodaj więcej światła. Spójrzmy prawdzie w oczy, piwnice znajdują się poniżej poziomu, co oznacza, że mniej naturalnego światła dostanie się do pomieszczeń. Wiele łazienek w piwnicach nie ma nawet okna, więc dobre oświetlenie jest koniecznością. Upewnij się, że masz go wystarczająco dużo, umieszczając dodatkowe oprawy, takie jak kinkiety, aby wyeliminować cienie i ciemne obszary. Użyj jasnych kolorowych płytek i ścian, aby otworzyć przestrzeń i zapewnić lustra i chromowane akcenty, które będą dalej odbijać światło.

Zapewnij wystarczającą wentylację. Ponieważ piwnice znajdują się poniżej poziomu gruntu, a ich ściany zewnętrzne stykają się z glebą, obszar ten jest znacznie bardziej wilgotny niż reszta domu. Upewnij się, że łazienka jest odpowiednio wentylowana na zewnątrz z wentylatorem wyciągowym wystarczająco mocnym, aby wyciągnąć nadmiar wilgoci, aby uniknąć problemów z pleśnią i grzybami. Ze względu na możliwość wystąpienia nadmiaru wilgoci, upewnij się, że wybrałeś wodoodporne materiały na podłogę i ściany. Płytki i kamień naturalny dobrze sobie radzą w takich miejscach, a także grają w elegancki wygląd, który chcesz dla swojej łazienki w piwnicy.