Płytki łazienkowe

#

Przygotuj się na przebudowę łazienki dzięki tej liście kontrolnej

  • 28 kwietnia 2021

Przemodelowanie łazienki może być przytłaczające. Musisz zdecydować, ile możesz wydać, wybrać odpowiednie produkty i określić, czy zamierzasz zmienić układ.

A to wszystko często jeszcze przed wezwaniem wykonawcy.

Aby upewnić się, że projekt przebudowy łazienki przebiega bezproblemowo, poniżej znajdziesz listę kontrolną, która pomoże Ci utrzymać projekt na właściwym torze. Pamiętaj: Udany remont polega na mądrym wyczuciu czasu!

6 miesięcy

-Zacznij się inspirować. Aby dowiedzieć się, jak chcesz, aby wyglądała Twoja nowa łazienka, wyrwij strony z magazynów i katalogów i zrób album lub tablicę inspiracji. Projektantka Holly Rickert radzi klientom, aby użyli karteczek Post-Its do zanotowania, dlaczego podoba im się każda łazienka. Później, ona zaleca przerzucanie zdjęć, aby znaleźć podobieństwa i wybrać podobne płytki i armaturę.

Rozejrzyj się za rekomendacjami wykonawców. Chociaż nie jest konieczne, aby porozmawiać z wykonawcą jeszcze, to jest to dobry czas, aby rozpocząć poking wokół dla zaleceń z lokalnych sklepów sprzętu, przyjaciół i profesjonalnych stowarzyszeń biznesowych. Wtedy, gdy będziesz gotowy do wykonania telefonu, będziesz miał gotową listę nazwisk.

-Rozpocznij szkicowanie. Istotne jest, aby rozważyć układ na początku. Poświęć czas na zastanowienie się, co sprawdza się w układzie Twojej łazienki, a co nie. Zastanów się nad potrzebami w zakresie przechowywania: Czy szafa może zostać przekształcona w niestandardową szafkę oferującą wiele miejsc do przechowywania?

Wreszcie, czy chcesz przenieść toaletę, zlew lub wannę, a jeśli tak, co jest wykonalne hydraulicznie? Czy zamierzasz powiększyć łazienkę, czy tylko poprawić jej estetykę?

Należy pamiętać, że najdroższą rzeczą do przeniesienia w łazience jest toaleta. Ponadto, jeśli planujesz zainstalować wiele natrysków ciała w prysznicu, jest prawdopodobne, że Twoja łazienka będzie wymagać więcej szorstkiej pracy hydraulicznej, więc koszt będzie wyższy.

remont

3 miesiące poza domem

Sfinalizuj swój budżet. Według National Kitchen and Bath Association, średnia osoba będzie spędzić około 11.000 dolarów remontu łazienki. Po zorientowaniu się, co można wydać, należy liczyć się z wydaniem około dwóch trzecich budżetu na pracę. Wtedy będziesz miał jaśniejsze poczucie tego, co można wydać na płytki, armatury i dodatki, takie jak szklane drzwi prysznicowe.

Jeśli pozostała kwota wydaje się niska, nie przejmuj się: dzięki szerokiej gamie płytek i armatury, często można odtworzyć luksusowy wygląd z wyższej półki za mniejszą kwotę. Na przykład, płytka, która kosztuje 10 dolarów za stopę kwadratową, może zastąpić płytkę o powierzchni 100 dolarów za stopę kwadratową.

-Wynajmij wykonawcę. Z kilku miesięcy, aby przejść przed rozbiórką, to dobry czas, aby przynieść w licencjonowanego wykonawcy. Poproś kilku, aby spojrzeć na swoje rysunki i upewnić się, że twój plan - dodanie dwóch głowic prysznicowych, instalując wannę jacuzzi, itp. Przejrzyj kosztorysy, sprawdź dokładnie referencje i podpisz umowy. W tym momencie wykonawca powinien zobowiązać się do daty rozpoczęcia, stworzyć oś czasu, kiedy potrzebuje materiałów, i oszacować, kiedy projekt zostanie zakończony. Większość remontów łazienek trwa około sześciu tygodni od początku do końca. Nie pozwól, aby jakakolwiek praca rozpocząć bez podpisanej umowy.

Pamiętaj, aby porozmawiać z góry o harmonogramie płatności: Często płaci się jedną trzecią z góry, jedną trzecią w połowie drogi i jedną trzecią, gdy projekt zostanie zakończony zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

Dowiedz się dokładnie, ile dni będziesz bez prysznica, zwłaszcza jeśli jesteś remont domu tylko pełną łazienkę. Zrób alternatywne plany z wyprzedzeniem.

Dwa miesiące później:

-Zakup płytek i armatury. Podczas gdy niektóre zamówienia na płytki mogą być zrealizowane w ciągu dwóch do trzech dni, ręcznie robione lub ręcznie malowane płytki może trwać 12 tygodni. Zadbaj o bezpieczeństwo i upewnij się, że zamówienia na płytki zostały złożone co najmniej osiem tygodni przed datą demonstracji.

Armatura również powinna być zakupiona odpowiednio wcześnie. Nawet znani producenci mogą potrzebować od trzech do czterech tygodni na dostarczenie produktów. Produkty wysokiej klasy często potrzebują nawet sześciu do ośmiu tygodni na dotarcie.

Jeśli zamawiasz niestandardowe vanity lub szafki, sprawdź u producenta, aby upewnić się, że będą one tam, kiedy wykonawca ich potrzebuje. Oprawy oświetleniowe mogą również zająć kilka tygodni, aby przybyć, więc dać sobie dużo swobody przy zamawianiu.

Jeden miesiąc Out:

-Przygotuj się na przybycie wykonawcy. Wyczyść szafki na leki i szafki łazienkowe, i ustawić tymczasowe miejsce pielęgnacyjne, gdzie można przygotować się poza zasięgiem wzroku wykonawców.

-Shop dla akcesoriów. Z najwięcej ciężkim planowaniem nad, bawić się zakupy dla ręcznikowych bars, ręcznikowych haczyków, toaletowego papierowego uchwytu i perfect mydlanej naczynia. Jeśli masz nowy schemat kolorów, wybierz swoją nową zasłonę prysznicową lub ręczniki.

Wybierz kolor farby. Gdy płytka jest w górę i podłoga jest w dół, będziesz w stanie uzyskać poczucie, co kolor do malowania ścian. Trudno jest wybrać coś przed tym.

-Check w z wykonawcą często. Każdego dnia, gdy wykonawca przybywa, zapytaj, co zostanie zrobione tego dnia i wspomnieć wszelkie czkawki projektu i obawy, które możesz mieć. Utrzymuj linie komunikacyjne otwarte. Upewnij się, że wie, gdzie przechowywać materiały i jak dostać się do domu, jeśli cię tam nie ma. Trzymaj zwierzęta domowe i dzieci z dala od miejsca pracy.

Ostatnie dni:

-Bądź elastyczny. Jeśli projekt przeciąga się o kilka dni, postaraj się nie frustrować. Jeśli to największy problem, jaki miałeś, łatwo ci poszło.

-Sprawdź pracę wykonawcy. Prawdopodobnie będziesz to robił codziennie, ale jeśli coś wydaje się nie tak, postaraj się tym zająć zanim praca zostanie zakończona.

Świętowanie. Rzuć nowe maty kąpielowe, rozpakuj przybory toaletowe i wypij kieliszek szampana.