Poradnik

#

Przemodeluj swoją łazienkę

  • 18 stycznia 2021

Główna łazienka nie jest już tylko miejscem, gdzie bierze się prysznic i szybko przygotowuje się do nadchodzącego dnia. W ostatniej dekadzie stała się miejscem relaksu i ucieczki od świata. Do łazienek wkradł się aspekt odprężenia, który niegdyś był domeną dziennych spa. Jeśli rozważasz przebudowę łazienki, luksus może być włączony do każdego projektu, nawet jeśli przestrzeń jest niewielka.

Żaden materiał nie jest zbyt luksusowy lub niezwykły dla głównej łazienki. Rozważ kamień naturalny, taki jak trawertyn lub nawet marmur na ściany i podłogi. Marmurowe lub wysokiej klasy granitowe blaty są również modne. Jeśli nie jesteś pewien, jaki jest Twój styl, spójrz na przykłady w naszym salonie i pozwól jednemu z naszych projektantów poprowadzić Cię przez możliwości. Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia.

Główne łazienki przeszły pewne zmiany w ciągu ostatniej dekady. Ogromne wanny z wyrafinowanymi dyszami, które niegdyś były w modzie, teraz wypadły z łask, zastąpione przez niestandardowe prysznice z wieloma różnymi rodzajami głowic i natrysków, od głowic napowietrznych po ręczne natryski typu europejskiego i wszystko pomiędzy. Dodaj fantazyjne wbudowane siedzisko wraz z wejściem bezprogowym i masz relaksujące zacisze, w którym możesz nawet wziąć udział w łaźni parowej, jeśli tak sobie życzysz.

Eliminacja podwójnych zlewów to kolejny trend. Wielu właścicieli domów odkryło, że pojedynczy zlew jest wystarczający w głównej łazience, redukując koszty armatury, a jednocześnie zapewniając więcej miejsca na blacie. Zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na inne luksusowe dodatki, takie jak szuflada podgrzewająca wieżę lub stojak podgrzewający ręczniki, który zapewni Ci przytulne ciepło po wyjściu spod prysznica. Innym gorącym pomysłem jest zainstalowanie promiennika ciepła pod podłogą, aby utrzymać ciepłe stopy w zimne zimowe poranki. Nie zapomnij o oświetleniu. Dla ostatecznego wyglądu, zainstaluj napowietrzny żyrandol ze ściemniaczem, aby stworzyć eleganckie uczucie.