Poradnik

#

Inspiracje wnętrzarskie z Helen Powell "Design Hunter"

  • 9 sierpnia 2022

W ramach obchodów Wielkiej Brytyjskiej Łazienki przeprowadziliśmy wywiad z Helen Powell, pisarką i redaktorką popularnego bloga o designie i stylu życia Design Hunter. Helen dzieli się swoją miłością do pięknych wnętrz, pojawiających się trendów i nieprzemijającego dobrego designu na swoim wielokrotnie nagradzanym blogu.

Jako jeden z naszych ulubionych blogerów, chcieliśmy dowiedzieć się skąd Helen czerpie inspiracje i co jest dla niej ważne w domu. VictoriaPlum.com spędziła kilka minut na rozmowie z nią o wszystkich sprawach związanych z domowymi wnętrzami.


VP: Cześć Helen. Dziękujemy za poświęcenie czasu z Twojego napiętego harmonogramu, aby z nami porozmawiać. Po pierwsze chcielibyśmy wiedzieć, które z Twoich ulubionych programów telewizyjnych dostarczają Ci najwięcej inspiracji wnętrzarskich?

HP: Jestem wielką fanką skandynawskich dramatów, takich jak Borgen, The Killing i The Bridge, w których bohaterowie zamieszkują domy, biura i budynki użyteczności publicznej pełne klasycznych duńskich wzorów z połowy wieku. w których bohaterowie zamieszkują domy, biura i budynki użyteczności publicznej pełne klasycznych duńskich mebli z połowy wieku i bardzo pożądanego oświetlenia autorstwa takich projektantów jak Arne Jacobsen i Verner Panton.

Uwielbiam bezpretensjonalną prostotę i niedopowiedzianą elegancję skandynawskich wnętrz. Są one zazwyczaj zrelaksowane, zachęcające i oszczędne. łączą piękne formy z dbałością o praktyczność, funkcjonalność i komfort. Skupiają się na czystych liniach i naturalnych materiałach, a dobry dobry design jest, jak się wydaje, postrzegany raczej jako część codziennego życia niż jako luksus.

VP: To wspaniale! Na szczęście (lub, co bardziej prawdopodobne, z powodu projektu), na VictoriaPlum.com mamy gamę zestawów łazienkowych, które przywołują rodzaj skandynawskiego wnętrza, o którym wspominasz. Po sprawdzeniu niektórych z Twoich kolegów blogerów, te dramaty wydają się mieć duży wpływ na projektowanie wnętrz w ostatnim czasie, wraz z innymi ulubionymi, takimi jak Downton Abbey i Mad Men.

Dodaj trochę stylu scandi do swojej łazienki dzięki łazience Lagom


VP: Gdybyś miał dokonać zmian w swoim domu, co znalazłoby się na szczycie listy pod względem największego wpływu na Twój styl życia?

HP: Jeśli zatrzymuję się w hotelu, prawie zawsze oceniam standard pokoju na podstawie wygody łóżka i jakości prysznica. A Orzeźwiający podmuch pod świetnym prysznicem w pięknej łazience natychmiast daje poczucie komfortu i luksusu. Ale jeśli ciśnienie wody jest zbyt Jeśli jednak ciśnienie wody jest zbyt słabe lub trudno jest uzyskać odpowiednią temperaturę, jest to rozczarowanie i poczucie luksusu zaczyna się rozwiewać.

W domu wejście pod prysznic jest pierwszą rzeczą, jaką większość z nas robi każdego ranka po wstaniu z łóżka. Dobrzy projektanci łazienek mogą sprawić, że będzie to ożywcze i pobudzające doświadczenie, które ustawi Cię na cały dzień i sprawi, że poczujesz się gotowy do podjęcia wyzwań codziennej harówki.

Ogromny spacer w prysznicu jest świetny, jeśli masz pokój, ale nie jestem kimś, kto wybrałby tę opcję kosztem pozbycia się wanny, jeśli przestrzeń jest bardziej ograniczona. Jestem wielkim zwolennikiem wzbogacania codziennego życia życie prostymi przyjemnościami, a wylegiwanie się w pachnącej, gorącej kąpieli, szczególnie w zimny, zimowy wieczór (i być może z dobrą książką), jest jedną z moich ulubionych przyjemności. Relaksująca kąpiel na koniec dnia zawsze wydaje się ustawiać mnie na dobry sen również.

A jeśli twoja druga połówka zawsze wydaje się trwać wiecznie w przygotowaniu, gdy wychodzicie razem, to może warto pomyśleć o zainstalowaniu podwójnych umywalek w łazience, jeśli pozwala na to przestrzeń.

VP: Z całego serca zgadzamy się, że ożywczy prysznic może naprawdę pomóc w rozpoczęciu dnia. i zawsze powinno być też miejsce na relaksującą kąpiel. Uwielbiamy pomysł Podwójne umywalki; można to łatwo osiągnąć dzięki każdej z naszych podwójnych szafek.

Podwójne umywalki i styl z połowy wieku? To musi być ta wspaniała seria mebli łazienkowych Hale.


VP: OK, ostatnie pytanie. Ponieważ pracujesz w domu, jakie zmiany w Twoim domu przyniosłyby Ci najwięcej korzyści?

HP: Kiedy pracujesz w domu, może być trudno oddzielić pracę od życia domowego. Nie każdy ma luksus posiadania pokoju, który może wykorzystać w którym można pracować wyłącznie jako biuro, ale jeśli pracujesz w domu regularnie, myślę, że to naprawdę ważne, aby mieć dedykowaną przestrzeń, której używasz tylko do pracy, a nie tylko do pracy z laptopem. pracy, a nie tylko pracować z laptopa na stole kuchennym (lub co gorsza z kanapy).

Posiadanie odpowiedniego miejsca do przechowywania jest również istotne, jeśli chcesz zachować porządek i dobrą organizację swojego miejsca pracy. A także poświęcenie czasu na zrobienie porządków każdy teraz i wtedy i wyrzucać rzeczy które już nie potrzebują jest znacząco jeżeli ty chcesz zostawać clutter-free.

Próbuję planować w sporadycznym dniu dla sortowania, filtrowania, organizowania i decluttering. Tak, to jest obowiązek, ale jakaś sens nuda wynikająca od perspektywy ten zadanie jest więcej niż kompensować uczucie satysfakcja który przychodzi od uzupełniać je.

Myślę również, że ważne jest, aby zapewnić sobie trochę czasu na koniec każdego dnia offline, całkowicie z dala od laptopa, tabletu lub smartfona i rozproszenia uwagi od ciągłego sprawdzania wiadomości lub aktualizacji mediów społecznościowych. Nasze domy są coraz bardziej opanowane przez te urządzenia i dla większości z nas łazienka jest teraz być może jedynym pomieszczeniem w domu, w którym nie podlegamy ich wymaganiom. Relaksująca łazienka może być miejscem, w którym można przeprowadzić detoks zarówno umysłu, jak i ciała, miejscem, w którym możemy osiągnąć poczucie równowagi i opróżnić nasze głowy z szumu tła technologicznego, który jest ścieżką dźwiękową naszego zabieganego, nowoczesnego życia.

VP: Myślę, że każdemu z nas przydałoby się regularne dopasowywanie "czasu dla siebie"! Helen, to była przyjemność rozmawiać z Tobą. Dałaś nam podsunęłaś nam kilka wspaniałych pomysłów i inspiracji, które myślę, że spodobają się również naszym czytelnikom.

Więcej inspiracji wnętrzarskich od Helen można znaleźć na stronie www.designhunter.co.uk.