Poradnik

#

Przeróbka wanny na prysznic

  • 22 stycznia 2021

Wielu właścicieli domów eliminuje w swoich domach przynajmniej jedną wannę. Chociaż wanny są luksusowymi miejscami do relaksu, wiele osób uważa, że branie prysznica lepiej pasuje do ich codziennego życia. Stąpanie po przestarzałych ścianach wanny to kolejny problem, zwłaszcza w miarę starzenia się. Jeśli brzmi to jak twoja sytuacja, konwersja wanna do prysznica może być rodzaj renowacji trzeba.

Konwersja wanny do prysznica wymaga starannego rozważenia przed rozpoczęciem procesu. Dla większości łazienek, prysznic marzeń może zmieścić się w ślad za przestarzałą wanną. Oto kilka wskazówek dotyczących przebudowy, które pomogą Ci uzyskać konwersję prysznica, która jest odpowiednia dla Twojej przestrzeni.

Zmierz wszystko dokładnie z dokładnością do 1/8 cala i zapisz to. Większość rur ma 60 cali szerokości, co jest idealną szerokością, ale głębokość może być problemem. Będziesz potrzebował co najmniej 32 do 34 cali od ściany do drzwi prysznicowych. Potrzebna będzie również wysokość wykończonego sufitu wynosząca co najmniej 80 cali i minimalna przestrzeń wewnętrzna o wymiarach 30 na 30 cali. Jeśli toaleta znajduje się obok, upewnij się, że będzie minimum 15 cali między nią a miejscem, w którym będą znajdować się drzwi prysznicowe. Jeśli nie masz minimalnego prześwitu, rozważ prysznic bez drzwi.

Po ustaleniu, że istniejąca przestrzeń jest wystarczająco duża, należy zająć się czterema innymi elementami: hydrauliką, brodzikiem, płytami ściennymi i płytkami.

Istniejące doprowadzenia wody będą wymagały rekonfiguracji, aby obsłużyć nowy rozdzielacz i wykończenie. Odpływy wanny mają zazwyczaj średnicę 1-1/2 cala, podczas gdy większość przepisów budowlanych wymaga, aby odpływy prysznicowe miały średnicę 2 cali, co wymaga nowego orurowania. Prysznic musi być wylany, aby uzyskać odpowiednie nachylenie w kierunku odpływu. Instalacja bezszwowej wodoodpornej membrany pomiędzy patelnią a płytkami podłogowymi jest zalecana, aby zapobiec przesiąkaniu z podłogi poniżej.

Kluczowe wskazówki łazienkowe w konwersji z wanny na prysznic dotyczą płyty ściennej i płytek. Chociaż jednoczęściowe systemy akrylowe są reklamowane przez niektórych jako idealne rozwiązanie, są one często umieszczane nad istniejącymi ścianami, które mogą być siedliskiem pleśni i ewentualnej zgnilizny. Upewnij się, że odporna na pleśń płyta podkładowa jest umieszczona za płytką, która musi być zainstalowana co najmniej do wysokości głowicy prysznicowej. Stawy między wszystkimi płytkami będą wymagały spoinowania i uszczelniania, aby jeszcze bardziej opóźnić wzrost pleśni za płytką.