Poradnik

#

Najlepsze prysznice do małych łazienek

  • 10 czerwca 2022

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które nie mogą obyć się bez prysznica, to z pewnością nie jesteś sam. Istnieje coraz większa tendencja do zastępowania nieco przydługiej kąpieli szybkim i orzeźwiającym prysznicem, zwłaszcza z samego rana.

Prysznic nie tylko pozwala zaoszczędzić czas, ale jest też bardziej przyjazny dla środowiska, ponieważ zużywa znacznie mniej wody niż kąpiel. Inną zaletą pryszniców łazienkowych jest to, że nie zajmują zbyt wiele miejsca, więc jeśli masz mało miejsca, zawsze znajdziesz prysznic pasujący do Twoich wymiarów.

Jakie są zatem opcje?

Prysznic elektryczny

Prysznic elektryczny jest świetną opcją, ponieważ jest prosty w instalacji i działa bezpośrednio z zimnej wody, więc nie wymaga prawie żadnej instalacji hydraulicznej. Jednak naprawdę wspaniałą cechą prysznica elektrycznego jest to, że będzie on działał nawet w przypadku awarii zbiornika ciepłej wody, więc zawsze będziesz mieć ciepłą wodę, kiedy i gdzie zechcesz. Prysznic elektryczny to świetna oszczędność energii i jest dostępny w wielu opcjach kolorystycznych, w tym w bieli i chromie.

Na VictoriaPlum.com znajdziesz szeroką gamę opcji od najlepszych producentów pryszniców elektrycznych, takich jak Aqualisa i Triton. Upewnij się tylko, że do instalacji prysznica elektrycznego zatrudnisz wykwalifikowanego specjalistę.

Zestaw szyny ślizgowej

Zestaw szyny ślizgowej jest również łatwy w montażu i bardzo elastyczny. Głowicę prysznicową można regulować wzdłuż szyny, dopasowując ją do wzrostu osoby korzystającej z prysznica. Jeśli ciśnienie wody jest wystarczająco dobre, ten typ prysznica można po prostu połączyć z baterią wannową i parawanem nawannowym, aby uzyskać bardzo ekonomiczny prysznic.

Prosty prysznic, taki jak nasz zestaw szyn ślizgowych Splash, może zamienić Twoją wannę w wielofunkcyjną wannę prysznicową.

Kabina prysznicowa oszczędzająca miejsce

Kabina czterokątna lub zaokrąglona to idealny typ prysznica, jeśli zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni. Można je dopasować do narożnika, a nawet wyposażyć w drzwi przesuwne, dzięki czemu nie będą się otwierały na pokój, dając nieco więcej przestrzeni.

Można również znaleźć obudowy z otworem na klucz. Z zaokrąglonym końcem i prostym wejściem, nadają one designerski styl, ale pasują do łazienek, w których jest mało miejsca.

Kabina kwadratowa z drzwiami przesuwnymi, jak nasz model Infiniti, jest idealna tam, gdzie jest mało miejsca.

Głowica prysznicowa

Głowica prysznicowa to taka, która wychodzi z sufitu lub ściany. Są one nie tylko bardzo stylowe, ale pozwalają umieścić ją bezpośrednio nad głową, zapewniając czysty i minimalistyczny wygląd. W połączeniu z zaworem podtynkowym zapewnia minimalną ilość widocznych rur, a tym samym więcej miejsca na inne rzeczy.

Kwadratowa głowica prysznicowa Tetra jest nie tylko superstylowa, ale również kompaktowa.


Szukasz dalszych inspiracji? Na VictoriaPlum.com znajdziesz więcej wspaniałych pomysłów na małą łazienkę.