Poradnik

#

Bidet powraca

  • 17 czerwca 2022

Bidet przez długi czas był dla większości Brytyjczyków obcym urządzeniem, z którym zetknęliśmy się dopiero na wakacjach za granicą.

Zamieszanie związane z tym, jak dokładnie używać bidetu, zostało prawdopodobnie najlepiej podsumowane przez australijskiego aktora Paula Hogana w klasycznym filmie "Krokodyl Dundee" z lat 80:


Używanie bidetu na świecie

Jednak w wielu kulturach na całym świecie bidety są regularnie używane jako część ich osobistej rutyny. Mimo że słowo bidet pochodzi z języka francuskiego (w wolnym tłumaczeniu oznacza "kucyk", ponieważ jest to coś, na czym trzeba się przeciągnąć, tak jak na małym koniku), to właśnie Włosi wzięli sobie bidet do serca w wielkim stylu. W rzeczywistości od 1975 roku wszystkie łazienki we Włoszech muszą być ustawowo wyposażone w bidet.

W Europie bidety są najczęściej spotykane na południu kontynentu, być może dlatego moda na nie nigdy nie dotarła do naszych wybrzeży.

Bidety, czyli toalety wyposażone w urządzenie do czyszczenia wodą, są również bardzo powszechne w Ameryce Południowej, na Bliskim Wschodzie, na subkontynencie indyjskim i w Azji Południowo-Wschodniej.

Jednak jeśli chodzi o technologię bidetową/toaletową, krajem, o którym myślimy najczęściej, jest Japonia.


Japońskie toalety bidetowe

Ogólnie rzecz biorąc, Japończycy zainwestowali więcej czasu i wysiłku w udoskonalenie technologii toalet niż jakikolwiek inny kraj na świecie. W latach 80. ubiegłego wieku opracowano hybrydową toaletę bidetową.

Ten typ toalety łączy wszystkie cechy zwykłej toalety z zaawansowanymi funkcjami, których nie można znaleźć w przeciętnej toalecie, takimi jak strumień wody, spray dezodorujący i funkcja podgrzewania sedesu.

Według japońskiego badania wydatków konsumenckich, prawie 80% gospodarstw domowych w tym kraju posiada tego rodzaju toaletę bidetową.

Na szczęście w Wielkiej Brytanii możesz teraz cieszyć się wszystkimi zaletami toalety bidetowej w japońskim stylu dzięki Grohe Sensia Arena, która jest już dostępna na VictoriaPlum.com

Inteligentna toaleta Grohe Sensia Arena posiada samoczyszczące się ramiona natryskowe, pokrywę z czujnikiem ruchu i pilot zdalnego sterowania.

Dowiedz się więcej o japońskich toaletach bidetowych w naszym szczegółowym artykule.


Zalety bidetów

Choć brytyjska kultura toaletowa pozornie wyklucza korzystanie z bidetu, istnieją pewne wyraźne korzyści wynikające z posiadania i używania takiego urządzenia:

  • Większa świadomość ekologiczna - mniej papieru toaletowego i odpadów
  • Oszczędność pieniędzy - mniejsze wydatki na papier toaletowy
  • Zmniejszenie zatorów w toalecie - mniejsza potrzeba wyciągania szczypiec
  • Mniej uciążliwe dla osób cierpiących na hemoroidy lub szczeliny

Zakup bidetu

Jeśli którakolwiek z informacji, które przeczytałeś powyżej przekonała Cię, że bidet jest dla Ciebie, będziesz zadowolony, gdy dowiesz się, że możesz teraz dostać go bezpośrednio do swoich drzwi przez VictoriaPlum.com.

Bidet stojący Grohe Bau, przedstawiony na zdjęciu powyżej, został zaprojektowany we współczesnym stylu, który doskonale pasuje do nowoczesnego wystroju. Ponadto, z wysokością zaledwie 545 mm, zmieści się nawet w najmniejszych łazienkach i łazienkach typu "ensuite". Dostępna jest również wersja do zawieszenia na ścianie.

Szukasz czegoś w jeszcze bardziej minimalistycznym stylu? Bidet Harrison (powyżej) z kolekcji Mode Bathrooms jest zawieszany na ścianie, dzięki czemu zachowuje wolną przestrzeń na podłodze i sprawia wrażenie, że unosi się w powietrzu. Jego piękny, zaokrąglony kształt i wysokiej jakości konstrukcja z ceramiki szkliwionej sprawiają, że wygląda po prostu olśniewająco i jest łatwy w czyszczeniu.

Oba bidety pochodzą z kolekcji zawierających pasujące toalety i umywalki, co zapewnia w pełni skoordynowany wygląd i wrażenie. Aby dopełnić całości, potrzebny będzie odpływ i specjalistyczna bateria bidetowa, którą możesz wybrać z naszej wspaniałej oferty.


Jak zamontować bidet

Zapoznaj się z naszym kompleksowym przewodnikiem, zawierającym filmy i instrukcje krok po kroku, jak zamontować bidet.


Bidety w sklepie

Już dziś zapoznaj się z naszą stale rosnącą ofertą bidetów i nadaj swojej łazience kontynentalny charakter.