Poradnik

#

5 pomysłów na korki do umywalek dla pięknych łazienek

  • 19 lipca 2022

Nie pozwól, aby wszystkie Twoje pomysły na styl łazienki poszły w zapomnienie. Odkryj idealny korek do swojej umywalki.

Jeśli planujesz remont nowoczesnej łazienki, korek do zlewu będzie prawdopodobnie jedną z ostatnich rzeczy na Twojej liście zakupów. Zazwyczaj sprzedawany jako pojedyncza jednostka znana jako odpad, to akcesorium hydrauliczne jest istotne, niemniej jednak.

Często kupowany jako afterthought, istnieje wiele różnych typów korków zlewu dostępnych. Każdy z nich ma inny wygląd i funkcję, więc warto pomyśleć o tym, co jest najlepsze dla Twoich potrzeb. Montaż korka do zlewu jest stosunkowo prostym zadaniem dla każdego hydraulika lub montera łazienek, pozostawiając Ci w pełni funkcjonującą umywalkę, która nie tylko działa dobrze, ale także uzupełnia ogólny schemat projektowy.

Nie pozwól więc, aby wszystkie Twoje dobre pomysły poszły na marne. Sprawdź te 5 różnych pomysłów na korki do zlewu i zainspiruj się!


1. Wyskakujący korek do zlewu i odpadki

Zdecydowanie jeden z najbardziej popularnych projektów, wyskakujący korek do zlewu i odpadki jest prosty w obsłudze i oferuje czysty i niezagracony wygląd.

Wystarczy nacisnąć w dół, aby podłączyć zlew (wyda przyjemny dźwięk "click clack") i nacisnąć w dół ponownie, aby spuścić wodę - to takie proste!

Chrom jest najczęściej spotykanym wykończeniem, ale znajdziesz też inne wykończenia, takie jak czarne, złote, różowe złoto i szczotkowany mosiądz, które są zaprojektowane tak, aby pasowały do innych elementów wyposażenia, takich jak krany, prysznice i akcesoria.

Przed zakupem należy ustalić, jaki korek do zlewu jest potrzebny; szczelinowy czy bezszczelinowy. Zależy to od tego, czy umywalka ma przelew czy nie.

Odpływ wyskakujący to jedna z naszych najpopularniejszych opcji korka do zlewu, dostępna w wielu modnych kolorach i wykończeniach, takich jak złoto.


2. Klasyczny korek do zlewozmywaka chainstay

Idealny do tradycyjnych umywalek, klasyczny korek do zlewu chainstay jest starym ulubieńcem. Nietrudno zrozumieć, dlaczego był on - i nadal jest - najpopularniejszym typem odpływu umywalkowego. Jak w przypadku wielu udanych wynalazków, konstrukcja jest niezwykle prosta i łatwa w użyciu. Wystarczy założyć korek i pociągnąć za łańcuch, aby odprowadzić wodę.

Jednak przed zakupem należy sprawdzić, czy w wybranym zlewozmywaku znajduje się otwór na łańcuch (zwykle usytuowany w pobliżu otworu przelewowego). Nie zaleca się samodzielnego wiercenia otworu w zlewie, ponieważ może to spowodować jego uszkodzenie.

Korki do zlewów z łańcuchem są idealne do łazienek w tradycyjnym stylu.


3. Odpływ z zatyczką do zlewu Flip over

Inny nowoczesny typ korka do zlewu, flip over waste to prosty, ale skuteczny projekt. Składa się z obrotowego dysku metalowego, po prostu naciśnij w dół do pozycji poziomej, aby uszczelnić i wypełnić umywalkę, a następnie naciśnij w dół ponownie. W ten sposób dysk zostanie obrócony do pozycji pionowej, a umywalka zostanie opróżniona.

Odwróć dysk i nadaj swojej umywalce zupełnie nowy wygląd.


4. Kwadratowy korek do zlewu

Ten model o kwadratowym kształcie jest idealny do designerskich łazienek, gdzie każdy szczegół może zrobić wielką różnicę. Jest naprawdę prosty w użyciu i daje bardzo współczesny wygląd, dobrze uzupełniając bardziej kanciaste zestawy łazienkowe.

Dla tego extra-specjalnego wykończenia, ten kwadratowy odpad z Mode Bathrooms jest doskonałym wyborem.


5. Zintegrowany korek do zlewu i kran

Niektóre krany są wyposażone w korek do zlewu, który można uruchomić poprzez naciśnięcie drążka lub dźwigni z tyłu. Oznacza to, że nie trzeba moczyć rąk podczas opróżniania umywalki.

Bateria umywalkowa Grohe Eurocube jest jedną z wielu baterii Grohe, które posiadają zintegrowany korek zlewowy.


Kup akcesoria hydrauliczne

Upewnij się, że masz wszystko, czego potrzebujesz do swojego zlewu lub umywalki, dzięki naszemu wysokiej jakości asortymentowi akcesoriów hydraulicznych. Od korków do zlewu i syfonów po rury, złączki i mocowania - wszystkie niezbędne elementy znajdziesz klikając na poniższy obrazek.